Samsung P1000 Galaxy Tab: Een tablet waarmee je kunt bellen!

Auteur Door: Niels Loeffen  Datum 02 september 2010 om 16:12 - Reacties: 1 reacties

De Samsung P1000 Galaxy Tab is een bijzonder apparaat. Het is een tablet, maar het heeft ook een belfunctie. De brug wordt met deze tablet geslagen tussen de smartphone en de tablets zonder belfunctie. Kunnen we hier spreken van 'The Missing Link'? GSMinfo zocht het uit!

Bij GSMinfo kun je normaal gesproken terecht voor alle Nederlandse mobiele telefoons. Hoewel we de hele hype rondom de iPad wel gevolgd hebben, hebben we er niet over gepubliceerd. De reden daarvan was dat dit apparaat - hoewel het veel vergelijkenissen vertoond met de modernste smartphones - geen belfunctie heeft. Samsung is ook al een tijdje bezig met een eigen tablet en vandaag werd deze Samsung P1000 Galaxy Tab officieel bevestigd en gepresenteerd. Charles Darwin zou het 'The Missing Link' noemen in de evolutie van smartphone naar tablet. Het bijzondere aan dit toestel is dat het de belfunctie wel heeft en dus wordt het apparaat in één keer interessant voor ons. In een eerder stadium was het Nokia dat met haar Nokia N900 een tablet met belfunctie op de markt bracht. Het scherm van de Galaxy Tab is alleen twee keer zo groot, namelijk 7 inch.

Samsung P1000 Galaxy Tab

De vraag bij dit nieuwe apparaat - tenminste voor ons als vergelijkingssite - is tegen welk toestel of apparaat we hem moeten afzetten. Het enige toestel dat enigszins in de buurt komt is qua idee de eerder genoemde Nokia N900. Maar een vergelijking op het gebied van vormgeving, omvang en vrijwel alle andere eigenschappen zou volledig scheef lopen. We benaderen de Samsun Galaxy Tab daarom als een voor nu compleet uniek apparaat. Hieronder wordt het nieuw staaltje technologie geïntroduceerd.

De vormgeving

Met de Samsung Galaxy Tab heb je een apparaat dat de gehele hand bedekt. Maar het beste kun je hem ergens op een tafel zetten om er vervolgens voor te gaan zitten. Het WSVGA TFT touchscreen van deze tablet is zoals gezegd 7 inch groot met een resolutie van 600 x 1024 pixels. Hij is ongeveer even dik als de gemiddelde touchscreen smartphone (12mm), alleen de omvang in lengte (190mm) en breedte (120mm) is wel groter. Dat is wel nodig om het touchscreen te kunnen herbergen. Niet onbelangrijk is het gewicht. Dat bedraagt 380 gram wat voor een dergelijk groot apparaat zeker niet te veel is.

Samsung P1000 Galaxy Tab

De voorzijde van de tablet is zwart, maar de achterzijde is wit. Dit staat in groot contrast met het aantal kleuren dat het beeldscherm heeft. Het display telt namelijk 16 miljoen kleuren. Het apparaat draait op het nieuwste Android besturingssysteem: versie 2.2 Froyo. De populariteit van Android groeit nog steeds en lijkt geen grenzen te kennen. Het biedt een goed geordende interface, werkt intuïtief en biedt met haar Android Market bovendien enorm veel mogelijkheden tot uitbreiding. De homescreens zijn zelf te veranderen en kunnen aangevuld worden met nieuwe, hybride widgets.

Het eigenschappenpakket

De Samsung Galaxy Tab is een veelzijdig apparaat wanneer gekeken wordt naar de interne specs. Onmisbaar op een dergelijk apparaat is mobiel internet. Omdat je zowel connectiviteit met WiFi als met 3G netwerken hebt, is een razendsnelle internetverbinding altijd binnen handbereik. De HSDPA (downloaden) dataspeed bedraagt 7.2 Mbps en de HSUPA (uploaden) snelheid is 5.76 Mbps. Documenten en pics kunnen via e-mail, messenger of zelfs USB gedeeld worden, maar ook kun je gebruik maken van Bluetooth (versie 3.0!).

Deze tablet laat zich aansturen door krachtige 1Ghz processor (net als de iPad) en heeft een accu van 4000 mAh. Deze accu biedt 7 uur kijkplezier, maar over een spreektijd is geen duidelijkheid. Deze zal logischerwijs wel hoger liggen. Op de achterzijde van het toestel vind je een 3,2MP camera inclusief LED flitser. Video's worden gemaakt met 30 fps. Dit is niet heel bijzonder, maar aan de voorzijde is wel een meer dan leuke camera te ontdekken. Omdat dit toestel uitermate geschikt is voor videobellen is een goede camera daarvoor van levensbelang. Een smartphone met een 1,3MP camera aan de voorzijde moet je op de mobiele telefoniemarkt met een lampje zoeken, maar deze tablet heeft hem. Voor videobellen is dit de beste camera die je op een dergelijk apparaat kunt vinden.

Dankzij GPS is geo-tagging mogelijk en ook kun je jouw Galaxy Tab door deze eigenschap als navigatiesysteem gebruiken. Onduidelijkheid over waar je bent geweest en waar je naartoe moet is dus niet meer aan de orde. Films kunnen in Full HD worden afgespeeld, sociale netwerken worden standaard geïntegreerd en Google functies als Google Maps, Gmail Youtube en Google Talk zijn eveneens standaard aangebracht. Tekstdocumenten kunnen gelezen en aangepast worden dankzij het Mobile Officepakket met Excell, Word en Powerpoint. Ook kan gebruik gemaakt worden van een PDF-reader.

Eén van de hoofdfuncties van dit apparaat is wellicht de mogelijkheid om je Galaxy Tab als E-reader te gebruiken. Vergeet het lezen van boeken in de bibliotheek. Met een E-reader hoor je er weer helemaal bij. Het formaat van het scherm is er in ieder geval prima voor. Ook kan de tablet gebruikt worden als MP3-speler. Het heeft een 3,5mm jack uitgang en dus kun je zowel oordopjes als boxjes aansluiten. Tot slot heb je ook een flash player tot je beschikking en kunnen meerdere programma's met behulp van multitouch tegelijk gedraaid worden.

Welke voor- en nadelen heeft het toestel ten opzichte van een smartphone?

De voordelen van deze Galaxy Tab hebben vooral te maken met de grotere omvang van het toestel. Film's kunnen in een groter formaat bekeken worden, boeken kunnen met de E-reader gelezen worden en internetpagina's worden met de browser ruimer weergegeven. Dit verhoogt het kijk- en leesgemak. Ook kan er als gevolg van het grotere scherm gemakkelijker een volledig QWERTY-toetsenbord geprojecteerd worden. Geen gepriegel meer met toetsen zoals op sommige smartphones dus. Daarbij is Swype een welkome toevoeging, waardoor een e-mail, SMS of ander soortig bericht binnen een mum van tijd getypt is.

Het voordeel is ook direct zijn nadeel. Een groter apparaat vraagt ook meer bergingsruimte. Een smartphone is kleiner en kan dus gemakkelijker opgeborgen worden. Toch is de Galaxy Tab niet overdreven groot. Hij past prima in de hand en kan ook zonder moeite meegenomen in een tas. Natuurlijk is deze tablet ook zwaarder dan een normale smartphone, maar met een gewicht van 380 gram is dit in mijn visie ook te overzien. In het begin zal het wel wennen zijn om met een dergelijk groot apparaat te bellen. Je krijgt er weer het oude 'koelkastgevoel' van. Maar ja, dat zullen we maar retro noemen.

Een iPad zonder belfunctie of Galaxy Tab met belfunctie?

Zoals al in de inleiding gezegd is, heeft een tablet als de iPad geen belfunctie. Een iPad kan daarom meer gezien worden als een touchscreen laptop met de voordelen die we kennen van de iPhone. Samsung noemt haar eigen Galaxy Tab een 'smart media device' en verklaarde dat dit apparaat het begin zal zijn van een grotere reeks tablet. Er zullen ook tablets in andere formaten op de markt gebracht worden. Vanaf volgend jaar moet er volgens de Koreaanse fabrikant een complete reeks aan Galaxy tablets in de winkel liggen. De iPad is slechs in één formaat beschikbaar en dus heb je geen keuzemogelijkheid.

Samsung P1000 Galaxy Tab

Een ander voordeel van de Galaxy Tab ten opzichte van de iPad is de aanwezigheid van een Flash player. Dit is één van de grootste kritiekpunten op de iPad. Sommigen zeggen dat dit het gevolg is van een conflict tussen Adobe en Apple. Samsung heeft geen twee keer na hoeven te denken om flash op haar tablet te installeren. Deze toevoeging is vooral van invloed op de beleving bij het bekijken van films en games.

Een nadeel van de Galaxy Tab in vergelijking tot de iPad is dat het apparaat waarschijnlijk geen software update kan krijgen. Dit is nog niet officieel bevestigd door Samsung, maar volgens het NRC laten Samsung-medewerkers weten dat een eventuele update naar Android 3.0 Gingerbread op de Galaxy Tab niet zal werken. Apple liet daarentegen vandaag weten dat er al een iOS 4.2 update voor de iPad aan zit te komen. Deze zou voor november gepland staan. Hoewel Android 2.2 nu zeker nog geen straf is - het is het meest recente Android-besturingssysteem op dit moment - wil je als klant toch vooruit met je tablet. Dit zal voor sommigen dan ook een zware afweging zijn.

Conclusie

In de inleiding noemde ik de Samsung Galaxy Tab 'The Missing Link' tussen smartphone en tablet. Misschien valt hij beter te typeren als opstapje naar een keuzerijk tablet-portfolio van Samsung. Het is een mooi toestel om te video-bellen en vooral interessant voor mensen die veel onderweg zijn, maar niet die zware laptop mee willen sjouwen.

De Samsung Galaxy Tab zou volgens het NRC begin oktober naar Europa komen, maar GSMarena beweert dat hij al midden september ons continent zal bereiken. Laten we hopen op eind september, dan kunnen we er nooit ver vanaf zitten. Over een prijs is nog niets losgelaten, omdat de Galaxy Tab via providers verkocht zal worden in combinatie met een abonnement. Daar komen nog belastingen en subsidies bovenop, dus duidelijkheid over de prijs is nog niet te geven. De tablet komt in twee versies beschikbaar: De Galaxy Tab 16GB en Galaxy Tab 32GB.

Bron: NRC en GSMarena

Toevoegen Plaats reactie
Gebruiker sliksoft schreef: 23 september 2010 om 01:32
hij is te koop https://dixons.nl/artikel/7125413/Samsung_Galaxy_Tab_P1000

maar kost wel een beetje!!