Android 2.1 update HTC Hero volgende week van kracht!

Auteur Door: Neels de Leeuw  Datum 04 juni 2010 om 12:35 - Reacties: 11 reacties

De Android 2.1 update voor de HTC Hero gaat officieel vanaf volgende week van start. Nederlandse bezitters van het toestel kunnen de Hero dus vanaf volgende week upgraden.

htc heroUpdate: Het eerste deel van de Android 2.1 update is nu te downloaden!

De langverwachte HTC Hero update naar Android 2.1, ook wel Eclair genoemd, gaat volgende week plaatsvinden. Het gerucht gonste de laatste maanden al in het telecomwereldje maar nu is het dus officieel.  Landen in Azië mochten Android 2.1 vandaag al begroeten op de Hero. De update wordt voltooid in twee fasen, waarschijnlijk op basis van het serienummer van het toestel.

De Hero draait momenteel op Android 1.5. Deze is echter zodanig verouderd dat een update geen overbodige luxe is. Het toestel werd verkozen tot beste toestel van 2009 en daarom besloot HTC het succesverhaal van de Hero een vervolg te geven. Dat de update zo lang op zich zou laten wachten, heeft waarschijnlijk te maken met de HTC Legend. Deze draait namelijk al langer op Android 2.1 en had een 'verkoopboost' moeten krijgen.

Mark Moons, HTC Benelux-directeur, is in ieder geval blij met de update. Hij was degene die het officieel bevestigde tegenover Androidworld.nl dat de update volgend week ook daadwerkelijk gaat plaatsvinden. Hieronder worden de specificaties van de Hero en Legend nader onder de loep gelegd.

HTC Hero HTC Legend
  Op dit moment niet verkrijgbaar Informatie Nu gratis bij abonnement! Vergelijk prijzen
HTC Hero
Bekijk alle specs
HTC Legend
Bekijk alle specs
Release juli 2009 maart 2010
Afmetingen 112 x 56 x 14 mm 112 x 56 x 11 mm
Gewicht 135 gram 126 gram
Besturingssysteem Android 1.5 (Cupcake) Android 2.1 (Eclair)
Scherm formaat 3.20 inch 3.20 inch
Touch screen Ja Ja
Camera 5MP 5MP
WiFi Ja Ja
Snel internet Ja Ja
MP3-speler Ja Ja
E-mail Ja Ja
Processor 528 MHz - Single-Core -
Los vanaf € 289 € 243

Toevoegen Plaats reactie
Gebruiker thommie84 schreef: 15 juni 2010 om 11:03
@Alex
Even voor de goede orde, de HTC Hero is een stuk slechter uit de test gekomen dan verwacht. Ik word eerlijk gezegd helemaal gek van het feit dat mijn hero hapert, langzaam is en ontzettend snel leeg. Apple lukt het wel, waarom HTC niet?
Oke, het is aardig goed gelukt met de HTC Desire, die is een stuk sneller. Dit ligt mede aan de android versie 2.1. Dus als HTC gebruikers die dezelfde klachten hebben en al sinds januari wachten op een update beloofd worden binnen aanzienlijke tijd een update te krijgen en dat het vervolgens weer wordt uitgesteld... dan mag ik best een beetje zeuren!!
Gebruiker Cris schreef: 12 juni 2010 om 14:19
Ps. De telefoon is nog geen jaar oud nu....
Gebruiker Cris schreef: 12 juni 2010 om 14:15
@Alex
Het wordt volgens mij best gewaardeerd dat HTC bezig is met een update voor de HTC Hero maar zoals je zegt is de communicatie daarin erg slecht en wordt de release keer op keer uitgesteld. Verder is de HTC Hero een van de meest populaire (Android) toestellen en het is vrij normaal dat een fabrikant voor een high-end toestel met dergelijk succes de ondersteuning (dus ook belangrijke updates) door zet. Vooral als je bekijkt dat een toestel minstens 1 tot 2 jaar mee moet gaan lijkt het me een slechte zaak dat je na een half jaar al met een verouderde versie van Android zit.
Gebruiker Alex schreef: 12 juni 2010 om 07:59
Op heel veel telefoons krijg je nooit een update, dus stop nou eens met zeuren. Toen je de Hero kocht, kooptje je hem niet vanwege 2.1 maar vanwege de telefoon zelf. Het feit dat HTC veel tijd en geld investeerd in een telefoon van bijna 1.5 oud is opmerkelijk en pleit voor HTC. De terughoudendheid van HTC snap ik overigens heel goed. Als er iets aan mankeert kunnen ze in deep shit komen met lawsuites tot aan de horizon. Als bedrijf zit je daar echt niet op te wachten. Een uitrol op dit formaat gaat altijd gefaseerd waardoor schade is te beperken. Wat niet voor HTC pleit is de rommelige communicatie omtrend de hele uitrol, das gewoon klote!
Gebruiker jeroen (redactie)schreef: 11 juni 2010 om 19:11
Het is ook nog eens zo dat de update in 2 fases zal worden uitgerold. Tussen iedere fase zit ook weer tijd. De eerste update bereid de Hero 'voor' op de nieuwe Android versie. Al met al zal het dus snel weer een week extra duren voordat we die helse update eindelijk eens een keer krijgen. Zeer slecht van HTC imho...
Gebruiker Johnboy schreef: 11 juni 2010 om 16:26
Heeft iemand vandaag nog contact gehad met HTC? Wellicht van de redactie om navraag te doen naar de waarde van de woorden van de heer Moons=
Gebruiker Rob schreef: 11 juni 2010 om 15:59
Hmm ja vertraging, waarschijnlijk krijgt nu weer iemand anders de schuld. Ben benieuwd wie het dit keer gedaan heeft ;-)
Gebruiker Nick schreef: 11 juni 2010 om 11:57
ja het zal wel weer zijn uitgesteld ofzo ...
kijk al tijdje uit naar officele release :(
Gebruiker Debbie schreef: 11 juni 2010 om 09:48
Week is bijna voorbij....??
Gebruiker Jeroen (redactie)schreef: 09 juni 2010 om 16:30
@Thommie
Je zult de update via de support site van HTC moeten downloaden. Wij zitten er boven op dus plaatsen direct een bericht als het zo ver is.
Nu maar hopen dat HTC zich aan haar afspraak houd :-)
Gebruiker Thommie schreef: 09 juni 2010 om 13:45
Super, is het een update je gedownload moet worden van de HTC support site of wordt er iets naar je telefoon gestuurd?

grt