Nokia N8 is 180% sneller dan Nokia N97!
Door: Niels Loeffen
Veelgehoorde kritiek tijdens de aankondiging van de Nokia N8 was het gebrek aan een fatsoenlijke processor. Hierdoor zou de snelheid van het toestel niet voldoende zijn voor een optimale ervaring. Uit een snelheidstest van Speedy Go! blijkt dat dit wel meevalt.
Kijk hier voor alle Nokia N8 prijzen, specificaties of meer info.
De aankondiging van de Nokia N8 was opvallend. Deze social media phone moet het nieuwe paradepaardje worden van de fabrikant. Met een 12MP camera, WiFi, 3G connectiviteit, GPS en Symbian^3 is het een telefoon die hoge ogen moet gaan gooien.
Toch kwam de N8 niet zonder kritiek. De matige processor en het relatief kleine werkgeheugen waren onderwerp van discussie. Hierdoor zou de N8 wel veel kunnen, maar zou het allemaal niet erg snel werken. De oorzaak van dit gebrek lag waarschijnlijk in het feit dat Nokia de kosten van het toestel niet teveel wilde laten oplopen.
Finestfones.com heeft in navolging van deze kritiek met behulp van Speedy Go! de snelheid van het toestel getest en wat blijkt? De Nokia N8 komt toch goed uit de test ten opzichte van andere toestellen met een Symbian besturingssysteem. Zie hieronder bijvoorbeeld het verschil tussen de Nokia N97 en de Nokia N8:

Nokia N97 links & Nokia N8 rechts
Bij bovenstaande vergelijking moeten wel enkele opmerkingen geplaatst worden. Bij de Nokia N97 staat de acceleratie namelijk niet aan en bij de N8 wel. Zou de acceleratie bij de N97 wel aanstaan, dan komt de snelheid van het toestel op 249 tegenover de 857 van de Nokia N8. Dit betekent dat de Nokia N8 244% sneller is dan de N97. Met de acceleratie uitgeschakeld op beide toestellen is de N8 180% sneller.
Nokia N8 vs Samsung Omnia HD.jpg)
Dezelfde test is gedaan met de N8 ten opzichte van de Samsung Omnia HD. Hier is het verschil minder groot, maar nog steeds noemenswaardig. Zo is de Nokia N8 54% sneller dan de Omnia HD zonder acceleratie. Wordt deze optie ingeschakeld dat is de N8 90% sneller.
Belangrijk bij dit soort tests is te beseffen dat dit een indicatie is waarop een keuze voor een telefoon gebaseerd zou kunnen worden, maar dat het hier niet om harde getallen gaat. De snelheid wijkt af per telefoon en is afhankelijk van het aantal widgets, apps en documenten die op het toestel staan. Ook vertraagt het toestel naarmate het ouder wordt als gevolg van slijtage. Aanvullend op deze vergelijking kunnen natuurlijk aan de prijs, het functiepakket en de beschikbare connectiviteiten meegenomen worden. Daarvoor kijk je hieronder:
| Nokia N8 | Nokia N97 | Samsung i8910 HD | |
|---|---|---|---|
| Nu gratis bij abonnement! Vergelijk prijzen | Op dit moment niet verkrijgbaar Informatie | Op dit moment niet verkrijgbaar Informatie | |
Bekijk alle specs |
Bekijk alle specs |
Bekijk alle specs |
|
| Release | november 2010 | juli 2009 | mei 2009 |
| Afmetingen | 114 x 60 x 13 mm | 118 x 55 x 18 mm | 123 x 58 x 13 mm |
| Gewicht | 135 gram | 150 gram | 144 gram |
| Besturingssysteem | Symbian | Symbian 9.4 | Symbian |
| Scherm formaat | 3.50 inch | 3.50 inch | 3.70 inch |
| Touch screen | ![]() |
![]() |
![]() |
| Camera | 12MP | 5MP | 8MP |
| WiFi | ![]() |
![]() |
![]() |
| Snel internet | ![]() |
![]() |
![]() |
| MP3-speler | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
| Processor | 680 MHz - Single-Core | - | - |
| Los vanaf | € 271 | - | € 250 |
Op dit moment is de Nokia N8 nog niet gelanceerd. Volgens Engadget zou de smartphone vanaf 24 augustus verkrijgbaar zijn in Duitsland. Daar zouden de kosten dan €370 bedragen. Aangezien het hier om Duitsland gaat is het waarschijnlijk dat de releasedatum voor Nederland ook rond deze datum zal liggen.
Bron: FinestFones.com & Engadget
Nokia N8 aanbiedingen:
| Gratis bij T-Mobile met internet | 240 belminuten € 23,97 p/m | Bekijken |
| Gratis bij Tele2 | 250 belminuten € 20,31 p/m | Bekijken |
| Gratis bij T-Mobile met internet | 180 belminuten € 19,91 p/m | Bekijken |
| Gratis bij T-Mobile met internet | 170 belminuten € 24,34 p/m | Bekijken |
| Gratis bij Tele2 | 350 belminuten € 24,37 p/m | Bekijken |
Plaats reactie







Copyright 2008 - 2012 | GSMinfo.nl


De N97 is niet snel, maar zeker niet langzaam.
Ik heb zelf wel goede ervaringen met de N97 en daarbij merk ik vaak op dat veel negatieve uitlatingen omtrent de N97 te wijten is aan de ervaring door gebruikers die niet precies weten hoe ze met een smartphone om moeten gaan. (vb. welke firmware & applicaties?)
Ik heb in een ieder geval het volste vertrouwen in de N8!