Maak je eigen App met Android Design

Auteur Door: Sophie Notten  Datum 13 januari 2012 om 11:15

Google komt met een vernieuwend idee: een website waar je je eigen apps kan maken voor de Android Market. Android directeur Matias Duarte vertelt over de nieuwe design website.

Do it yourself

Loop je al tijden rond met een goed idee voor een Android Ice Cream Sandwich-app, maar ben je geen professionele app-ontwikkelaar? Dat is vanaf nu geen probleem meer. De lancering van Android Design geeft experts en beginners de mogelijkheid om zelf apps te maken. De bedoeling is dat toekomstige Android Designers apps gaan creëren die effectief zijn en iets toevoegen aan de Android Market.

Creatieve vrijheid?

Daarnaast moeten de nieuwe apps er mooi Ice Cream Sandwich-achtig uitzien en daarom heeft Google wat richtlijnen opgesteld voor het maken van een nieuwe app. Android Designers zijn niet verplicht om zich aan het format op de site te houden, maar voor beginners zal dat wel het makkelijkst zijn. De website biedt verschillende formats en lettertypes waar Designers mee kunnen werken. Google hoopt met deze website het aantal nutteloze apps dat door beginnende ontwikkelaars worden gepubliceerd te verminderen. Het bedrijf biedt ontwikkelaars, en mensen met een leuk idee, nu een platform om nieuwe apps zo mooi en gebruiksvriendelijk mogelijk te maken. 

Bron: Wired

Toevoegen Plaats reactie